Żniwa 1950Oglądalność Żniwa 1950 wyniosła 218782. Trwa 2m 31s, zobacz też całą dyskusję niżej na jego temat, oraz ocenę 168.


Wasza ocena:


Dyskusja:


Dyskusja jest ciekawa, czytaj
ale sciernisko prawie po jaja
żniw już roku przyszłego Polacy tam nie robili !!! tak się ruskim spodobało, że rok później Stalin zabrał "Kolano Bugu" pod czarnoziemami węgiel kamienny Polska dostała Ustrzyki Dolne i straciła na tej super opłacalnej wymianie kilkadziesiąt miliardów dolarów! może pora sprawdzić ważność tej umowy !!! czy to zrobi PO ... raczej nie!
Tylko że bizon rębie hektar a ten kosił w tym samym czasie 6-8ha. Tylko że wydajność z hektara na którym kosi bizon wynosi od 6 do 9t/ha a ten z hektara zbierał 1t/ha bo w tamtych czasach nie znali takiej technologii uprawy, wiem z opowiadań dziadka
Szerokość robocza S6 to 6 metrów i miał tą wydajność siła silnika własnego to 40 KM plus siła pociągowa czyli ciągnik gąsienicowy prędkość koszenia była wyższa niż bizona lecz czystość sięgała niewiele ponad 90% . To było mozliwe i wykonalne nie bylo postojów na wysypywanie zboża gdyż odbywało się jak w sieczkarni prosto na przyczepę.
Złote Czasy Polskiego Rolnictwa ;D
16 ha dziennie? może 1,6 ha. to uwierze, 17 ha raz mi tylko kiedyś udało się skosić bizonem od ok. 8,30 rano do chyba 23. Był to początek sierpnia bardzo dobra pogoda od rana rosy nie było, aż pod koniec zabrakło paliwa trzeba było dolewać. Ale tym gościom i tak szacun za mękę na takim sprzęcie, wyobrażam sobie co pół godziny jakaś awaria, huk od obok silnika, brak jakiegokolwiek wspomagania.
1:48 - jaka szopa :)
A może jest to gaz pobieda produkowany od 1946 roku? Na jego licencji powstawała warszawa
@michal52401 Staliniec ciągany miał własny silnik benzynowy napędzający jego mechanizmy, natomiast ciągnik był tylko siłą pociągową.
Kto tu przez Patryka i jego komentarze?
@Adox671 ba! przynajmniej propaganda o tym mowi ;D
16 ha dziennie;d hehe nawet bizon nie ma takiej wydajności no ale moze wydajnosć taka bo w tych latach zbierali po 1 do 1,5t/ha :D
@pohl1980 Szybkie koszenie wynikało ze słabego czyszczenia ziarna. Zespół tnący brał 4m jak na S-4 przystało, a zboża w tamtym czasie nie sypały za dobrze. Na ziemiach odzyskanych 4 klasa ziemi dawała w tamtych latach w PGR około 20 kwintali z hektara.
@MrKuba53231 Mam znajomego co na takich kombajnach pracował. Jeżeli rosa rano szybko zeszła i wieczorem nie była za prędko, to jeśli się dobrze będzie uwijać przy organizacji, to 10 hektarów dawało rady dziennie wykosić. Należy przy tym nadmienić, że kombajn S-4 brał 4m, a wydajność z hektara około 2 tony zboża. Kombajn palił 30l na hektar. Może na pełnym gazie w jeszcze bardziej flancowanym zbożu udało sie osiągnąć rekord owych 16h gdzieś w ZSRR. Instrukcja podawała: 0,9hektara na godzinę.
Miejmy nadzieję, że te czasy już nigdy nie powrócą...
Super film. Żniwa można zaczynać... wspaniałymi radzieckimi maszynami...
@franchi123 A mi się ta pogoda letnia bardzoooooooooo podoba> nieznosze gorąca i upałów.
vistula na jego podwoziu wychodziły pierwsze bizony ale wole dzisiejsze kombajny
@C4011ursus Vistula, kosi młóci i chłopa przewróci. Mówiono tak, bo była też wódka o tej nazwie.
debilu vistula to jeden z pierwszych kombajnow to co ty od nich oczekujesz ??? zeby moze byle takie jak nowoczesne np lexion 770
I wiele wiele więcej dla was.Czemu jest takie ważne?
Rolnictwo zawsze należało do sektorów gospodarki o największym wpływie na środowisko naturalne i zdrowie człowieka.
Wiecie że?
Początki rolnictwa datuje się na lata 12 000 do 4000 lat p.n.e.
Większość gospodarstw rolnych w Polsce nie przekracza 5 ha