Stop GMO! Rolnictwo ekologiczne - Robert Wagner - X Harmonia Kosmosu - 21.12.2012Oglądalność Stop GMO! Rolnictwo ekologiczne - Robert Wagner - X Harmonia Kosmosu - 21.12.2012 wyniosła 2210. Trwa 19m 19s, zobacz też całą dyskusję niżej na jego temat, oraz ocenę 17.


Wasza ocena:

Piękne pola rolne na świecie.


Dyskusja:


stomatolog lublin, czytaj
Cudowny godny naszego Ojca Stwórcy przekaz :):)
@The36th Nie ma sprawy - moge byc glupkiem. O marihuanie wspomnialam na zasadzie porowniania gloszonych wszem i wobec informacji oficjalnych o truciznach. Jesli wiesz, ze marihuana ma wiele pozytywnych dla zdrowia efektow, to moze podobnie jest tez z tytoniem? Przyszlo Ci kiedys do glowy to sprawdzic? Jesli chcesz sie mimo wszystko o to pokusic, to znajdziesz takie informacje, jednak nie po polsku. I to nie sa tezy naukowe, ale poparte solidnymi badaniami laboratoryjnymi zleconymi przez rzad.
I oczywiście że są "badania" innej treści. To jest kuźwa nauka. Tu zawsze będzie ktoś kto będzie głosił tezę fałszywą w przekonaniu że jest prawdziwa. Daj im czas. Zrobią więcej różnych testów i odnajdą swoje błędy. I przestań być głupkiem który wierzy w wyniki badań tylko dlatego że są inne od reszty...
Oczywiście że jest szkodliwy. Nikotyna jest związkiem który obniża aktywność antynowotworowych enzymów/białek/kompleksów białkowych/nazwij to jak wolisz. I nie wyskakuj mi z maryśką bo o niem mowy nie było w moim poście. A skoro próbujesz być mądrym to wiedz że każda roślina która jest spalana nie powinna być wdychana. Wszystkie wytwarzają różne związki aromatyczne i wolne rodniki które są szkodliwe.
Brawo, Panie Wagner! Wiecej takich rolnikow nam potrzeba!
To bzdura z tym "trujacym" tytoniem! Przedstawianie tytoniu jako trujacy to taka sama sciema, jak opowiadanie o szkodliwosci marihuany. Trujace to sa dodawane skladniki do papierosow, ktore tez powoduja uzaleznienie od palenia, bo to tez klamstwo, ze tyton uzaleznia. Sa badania naukowe, ktore nigdy nie beda oficjalnie prezentowane.
Okej. Ale soja zużywa większość tego w górnej, zbieranej, części rośliny. Więc to co zostaje to pikuś.
Owszem -soja trzyma zasymilowany azot z powietrza dla siebie - ale wszak nie cała roślina jest używana -reszta zostaje w ziemi i rozkładając się uwalnia ten azot do gleby !
Gość mówi o chęci bycia wolnym jednocześnie chcąc ustawowego zakazu GMO...? Coś nie halo... Nie wspomnę że nie ma tu za wiele mowy o GMO w stosunku do Rolnictwa "ekologicznego"...
Wykład nt. GMO a on w okolicach 6min powie przez 10sec że GMO to fałsz i to tle argumentacji...? Ten filmik to żart, tak? Naturalny oprysk tytoniem...? Gość nie wie że tytoń hamuje procesy przeciwdziałające powstawaniu nowotworów...? Może i to naturalne, ale nie znaczy że zdrowe.
Brak robactwa w 100% "ekologicznej" roślinie? Albo kłamie albo te rośliny nie mają w sobie żadnych wartości... Z soją też pierdoli... Roślina po to trzyma bakterie by te tworzyły przyswajalne formy azotu dla niej a nie żeby inne miały... Jeśli nie ma brodawek to roślina musi być jakoś zmodyfikowana by sama azot asymilować i tu racja że nic nie urośnie, ale skoro mówi że nie modyfikowane to znaczy że mocno nawożona gleba a wtedy inne rzeczy tez wyrosną.
sam jestem rolnikiem z mazur który wyemigrował za chlebem do szwajcarii -pan Wagner mówi bardzo mądrze i naprawdę z takimi ludzmi chciałbym mieć do czynienia - serdeczne pozdrowienia.
Co nam pozostaje, czyżby ucieczka z UE? Na to liczyć nie możemy przy obecnie sprawujących władze sprzedajnych kacykach. Więc należy przygotować się na walkę partyzancką z państwem. Niestety- innej drogi nie ma. Wierzę jednak że prędzej czy później ludzie uwierzą że to jedyny sposób. Bo idzie tu już nie tylko o zdrowie ale i życie. Nasze i naszych dzieci i wnuków.
Owe dopłaty, o których tak media tak trąbiły swego czasu to jak sam Pan Robert zauważył- kolejna próba uwłaszczenia. Niestety dużo rolników na to poszło i teraz "tańczą jak im zagrają". Ucieczka od "machiny państwowej" będzie miała niestety bardzo burzliwy przebieg. Ja oczywiście wierzę w dobre intencje takich ludzi, którzy robią wszystko by w tym zbiurokratyzowanym i zaborczym systemie wprowadzić nieco dobrego, ale musimy też pamiętać że odgórnie jesteśmy już uwiązani pewnymi klauzulami.
Popieram pana Wagnera.
I wiele wiele więcej dla was.Czemu jest takie ważne?
Rolnictwo zawsze należało do sektorów gospodarki o największym wpływie na środowisko naturalne i zdrowie człowieka.
Wiecie że?
Początki rolnictwa datuje się na lata 12 000 do 4000 lat p.n.e.
Większość gospodarstw rolnych w Polsce nie przekracza 5 ha