rzecz o pracy na wsi



Oglądalność rzecz o pracy na wsi wyniosła 153341. Trwa 2m 15s, zobacz też całą dyskusję niżej na jego temat, oraz ocenę 42.


Wasza ocena:

Piękne pola rolne na świecie.


Dyskusja:


Dyskusja jest ciekawa, czytaj
nie da rady, za mały - chyba, że będziesz bawił się w przekładnie, ale to zbyt skomplikuje mechanizm a i łupanie będzie szło wolniej, bo świder będzie się wolniej obracał.
maszyna super :) ale pas bym osłoną zabezpieczył tak na wszelki wypadek:) i czy nie można by zamiast ręcznego zastosować jakiegoś mechanicznego posuwu :)
@RobercikMr nie ma szans. Nawet nie zaczynaj z takim silnikiem. Chyba, że będziesz łupał małej średnicy pniaki. Ja, miałem do traktora podobny z blatem, to aż blat wygięło. Silnik musi być mocny.
A czy taki 1,5kw na 230V da rade??
продам конус буравчик. 89501928030
To jest rozwiązanie dla leszczy lub niepełnosprawnych; siekierą zrobiłbym to cztery razy szybciej.
@adiq88adiq nie ma opcji ze szybciej zrobisz to siekierą
dobre jest to urządzenie lecz szybciej jest rąbać siekierą
Po prostu rewelacja. Ja morduję się z Fiskarsem, a tutaj taki patent. Pozdrawiam.
@TomaszWadas w tej konkretnie łuparce zamontowany został silnik siłowy o mocy 3 KW. kiedy łupałem klocki dębowe z sękami, świder się blokował. skonstruowałem drugie, podobne urządzenie, napędzane silnikiem o mocy 7 KW. Jedynym problemem było wyginanie się płyty podczas pracy z cięzkimi klockami. wymieniłem ją na grubszą (15 mm, stal okrętowa) oraz zbyt duża liczba obrotów (zastosowałem przełożenie). Teraz świder się kręci niezależnie od rodzaju drewna. Dymi się, pali drewno ale nie blokuje się
najlepiej, żeby nie była to stal o dużej zawartości węgla. chodzi o to, by łatwo poddawała się obróbce na tokarce. do łupania drzewa nie potrzeba specjalnej stali. najlepiej udać się do najbliższego warsztatu slusarskiego i tam taki stożek wytoczą.
fascynujace ^^ dam 5/5 a co xD
I wiele wiele więcej dla was.



Czemu jest takie ważne?
Rolnictwo zawsze należało do sektorów gospodarki o największym wpływie na środowisko naturalne i zdrowie człowieka.
Wiecie że?
Początki rolnictwa datuje się na lata 12 000 do 4000 lat p.n.e.
Większość gospodarstw rolnych w Polsce nie przekracza 5 ha