Rolnictwo ekologiczne - Robert Wagner - 18.08.2014Oglądalność Rolnictwo ekologiczne - Robert Wagner - 18.08.2014 wyniosła 3206. Trwa 36m 41s, zobacz też całą dyskusję niżej na jego temat, oraz ocenę 35.


Wasza ocena:

Piękne pola rolne na świecie.


Dyskusja:


Dyskusja jest ciekawa, czytaj
bardzo dobry wykład w szczególności dla tych, którzy nie wierzą w ekologię z powodu totalnej niewiedzy i wielu programów mających na celu wyśmiewanie rolnictwa ekologicznego.
O ile z racji pływów morskich i oddziaływania Księżyca na masy wodne można domniemywać zależność sadzenia od konkretnej fazy Księżyca, o tyle zależność między układem gwiazd a sianiem/zbieraniem to jakaś ludowa bujda wyssana z moherowego palca. Jak cała astrologia z resztą. Wykład bardzo ciekawy; szkoda, że mówca nie wspomniał o nawożeniu i czy do zbiorów używa koni "ręcznych" czy "mechanicznych", bo zastanawiam się czy dwa tygodnie aronię zbiera się rękoma czy kombajnem. ;-)
Ta siła, o której pan mówi to się nazywa KAPITALIZM. :-) W Polsce bardzo rzadko spotykany niestety, ale zdarza się - przy założeniu, że urzędnicy nie patrzą.
Swietna audycja...
I wiele wiele więcej dla was.Czemu jest takie ważne?
Rolnictwo zawsze należało do sektorów gospodarki o największym wpływie na środowisko naturalne i zdrowie człowieka.
Wiecie że?
Początki rolnictwa datuje się na lata 12 000 do 4000 lat p.n.e.
Większość gospodarstw rolnych w Polsce nie przekracza 5 ha