Polskie Rolnictwo lat 80-90Oglądalność Polskie Rolnictwo lat 80-90 wyniosła 127396. Trwa 3m 4s, zobacz też zobacz tu, oraz ocenę 243.


Wasza ocena:

Piękne pola rolne na świecie.


Dyskusja:


Dyskusja jest ciekawa, czytaj
Fajny film :) Tylko szkoda że na filmie głównie maszyny z PGR pokazane, a nie w prywatnych gospodarstwach :) Pozdrawiam
URSUS GÓRĄ 
Jaka muza :D Cheri cheri lady a tam ciągniki sobie jeżdżą :D
Ech..były czasy...
Ja do tej pory mam ursusa i lepiej mi służy nisz  ten duży i nowy.

A teraz za rządów rudego ciule niema nic Ani Ursusa kompletnie nic :(miło popatrzec ale sciska w sercu.....
W 1990 r. upadły wszystkie PGR-y, bo były w większości nieopłacalne. A w tym samym czasie na ponad 80 kopalni, tylko 3 lub 4 przynosiły zysk, do reszty dopłacano długie lata... i teraz pytanie: czy zlikwidowano jakąś kopalnie... NIE... bo ci przyjeżdzali do Warszawy i strajkowali... i ich się bano... i tak jest teraz... a czy pracownicy PGR-ów byli kiedyś w Warszawie i walczyli o swoje... jak się nie dorwiesz do szyi co nic nie dostaniesz w III RP
w tamtych czasach było coś a teraz  pgr-y kwiczą biedą dlatego ze kupują drogie traktory na pożyczkę a potem muszą sprzedać pgr dlatego że n ie mają  kasy na spłacenie pożyczki;)
Ursusy i Bizony aż same rwały się na Pole.A teraz ..........
U mojego dziadka jak robił w PGR to mieli 1 claasa dominatora i 1 bizona zo 56 przeznaczone na 457 ha.
SZKODA ŻE TE CZASY NIE POWRÓCĄ
SZKODA ŻE TE CZASY NIE POWRÓCĄ
to nie był jedyny powód ale masz racje kolego
Suba już dałem po ogólnym obejrzeniu kanału i po troszku będę oglądać wszystkie filmy, daję łapę bo miło zobaczyć film który się tyle zachował.
Wszystko co było w PGR-ach miało iść do użytku w PGR, ale, że ludzie byli tak chytrzy to brali co się dało a, ze nikt tego nie sprawdzał to brali wszystko, a państwo ciągle dopłacało do tego, min. dlatego mamy tak duży dług państwowy a ludzie są chytrzy i chodzą po zasiłek mimo tego, że na niego nie zasługują.
lol gimbusie, ty masz pojęcie co to był komunizm? każdy miał pracę? dlaczego to wszystko upadło? jeśli nie to nie zabieraj głosu na temat nieznanych ci tematów
a mówią ze komuną to zło za komuny każdy miał robotę a teraz unia nas rozkrada. Chuj mnie strzelił jak usłyszałem w wiadomościach ze świnia musi mieć zabawkę niech sie zajmą poważnymi sprawami. Jak Polska wejdzie w strefe euro to bedzie strzał w tył głowy 2 grecja!
Możecie wierzyć albo nie ale u nas byl PGR Staniątki/Zagórze mój tata mama pracowali tam.Mieli 13 traktorów pare C-360 2 C-330 C-385 URSUSA 1212 1614 I 2 1224 w tym jeszcze DT-a 4 Kombajny 3 Superki Z056 I jednego rekorda .Mieli 600ha + 150ha łąk hodowla krów mlecznych i byków.I ludzie naprawde dbali o maszyny na zime konserwacja malowane ubytki lakieru. zapomne widoku w żniwa jak 8 bizonów ryczy na polach w trakcie żniw jak 2 pobliskie PGR kończyły żniwa to pomagali nam albo my im.
a dzisaj niema cic z pegerów choc somom na okolcze pozania tak zodzomze srac sie kcze
wolal bym mieszkac w tamtych czasach bo wtedy byly calkiem inne piadze i paliwo bylo tansze (tata mi mowil ze placilo sie grosze za paliwo a teraz to ...) noi co ze maszyny byly w mln ale wtedy latwiej sie je zarabilo jezdzilo sie 2 razy do roku na wakacje i mozna bylo budowac dom
I wiele wiele więcej dla was.Czemu jest takie ważne?
Rolnictwo zawsze należało do sektorów gospodarki o największym wpływie na środowisko naturalne i zdrowie człowieka.
Wiecie że?
Początki rolnictwa datuje się na lata 12 000 do 4000 lat p.n.e.
Większość gospodarstw rolnych w Polsce nie przekracza 5 ha