II - Terra pretta w kulturze mieszanej permakultura w ogrodzie uprawa warzyw Maria BucardiOglądalność II - Terra pretta w kulturze mieszanej permakultura w ogrodzie uprawa warzyw Maria Bucardi wyniosła 2101. Trwa 7m 42s, zobacz też całą dyskusję niżej na jego temat, oraz ocenę 13.


Wasza ocena:

Piękne pola rolne na świecie.


Dyskusja:


Dyskusja jest ciekawa, czytaj
wszystko super, oprócz randap i sztuczny nawóz.... właśnie tu widać niestety niedoinformowanie- randap jest niebiodegrowalny. Więc ekologiczne to nie jest.. zostaje on w glebie i wodzie- nawet rok. Niszczy wszelką zieloną roślinność. Bez Roundupu rolnik dzisiaj nie potrafi dać sobie rady z perzem. Roundup należy do głównych substancji skażających wodę i żywność. A oto fragment: "Badamy minimalne dawki Roundupu. Dokładnie takie, jak w produktach spożywczych, zawierających GMO. W badaniach okazało się, że Roundup, w bardzo małym stężeniu – takim jak występuje w GMO – a nawet 800 razy mniejszym, zabija komórki człowieka w krótkim czasie: 2-3 dni. W jeszcze mniejszym stężeniu Roundup zaburzał system hormonalny, blokując wydzielanie hormonów płciowych w komórkach, jak też samo działanie tych hormonów w komórkach. To bardzo ważne, bo hormony te mają kluczowe znaczenie dla płodu ludzkiego. Bez nich nie jest możliwe ukształtowanie się narządów płciowych noworodka. Roundup zaburza przebieg ciąży i powoduje poronienia - mówi Gilles-Eric Seralini, biolog molekularny, Uniwersytet w Caen" .http://uwaga.tvn.pl/39357,news,,chemia_zabija_nie_tylko_chwasty,reportaz.html, Więc nie wiem czy te dynie i inne warzywka są bezpieczne i ekologiczne (sorki - ekologiczne nie są). 
Witam! Bardzo dziękuję za interesujący filmik. Czy można prosić o więcej wskazówek dotyczących tworzenia czarnej ziemi? Na przykład czy istotne są proporcje kompostu, węgla drzewnego i odchodów, jak długo zajmuje przemiana w/w składników w czarną ziemię (rok, krócej?), gdzie (w pryźmie kompostowej, we wspomnianych glinianych garnkach etc.) uzyskuje Pani tę ziemię? Czy czarna ziemia otaczająca rośliny na zdjęciach jest jedynie wysypana czy przekopana i ewentualnie jak głęboko? Pozdrawiam!
slicznie dziekuje za komentarz. mysle, ze tak, wszystko to, co naturalne nadaje sie wysmienicie. Moi znajomi tak, jak i my w Oazie - zbieraja wlasne odchody i tworza z nich kompost razem z resztkami jedzenia. Z anielskim pozdrowieniem Twoja Maria Bucardi
cześć, czy psie odchody nadają się do nawożenia? pytam serio. Czy jakbym pozbierała te wszytskie psie kupy z chodników miejskich to moge je wykorzystać w ogrodzie? pozdrawiam
Co tam masz w tej szopie ? Elfy ? :)
Zgadzam się w 10000000%% Cudny film jak zawsze Pani Mario pouczający i poruszający serce do zmian na lepsze :)
I wiele wiele więcej dla was.Czemu jest takie ważne?
Rolnictwo zawsze należało do sektorów gospodarki o największym wpływie na środowisko naturalne i zdrowie człowieka.
Wiecie że?
Początki rolnictwa datuje się na lata 12 000 do 4000 lat p.n.e.
Większość gospodarstw rolnych w Polsce nie przekracza 5 ha