Daniel Hannan: Znieście Wspólną Politykę RolnąOglądalność Daniel Hannan: Znieście Wspólną Politykę Rolną wyniosła 3005. Trwa 4m 1s, zobacz też ComboAps - aplikacje mobilne, oraz ocenę 79.


Wasza ocena:

Piękne pola rolne na świecie.


Dyskusja:


Dyskusja jest ciekawa, czytaj
Brawo! Właśnie posiadłeś zrozumienie, którego nie posiada niestety prawie nikt w tym kraju i kontynencie... A na pewno i politycy.
Gdyby media skupiały się na Parlamencie Europejskim wtedy wszyscy zobaczyliby na własne oczy jak "sumiennie" europosłowie wypełniają swoje obowiązki i roznieśli tą "główną chałupę Eurokołchozu" w drobny pył.
Mając na uwadze niedawny HIT telewizji, zwany "Konklawe" skomentuję twoją odpowiedź tak: święte słowa !)
Piękna sentencja. Jakże pasuje do naszych realiów...
"Trudno jest skłonić człowieka, by coś zrozumiał, gdy jego pensja zależy od tego, że tego nie rozumie." - Upton Sinclair.
Przez ostatnie dwa dni serwisy informacyjne w telewizji publicznej spuszczały się nad tym jakie buty bedzie nosił papież. Jak braknie internetu , to tak jakby pszczoły wyginęly, nadejdzie koniec ;)
Najgorsze jest to, że ciągle większość jeszcze tego nie rozumie ? Jak sa dotacje to się cieszą, jak ratuje się upadające przedsiębiorstwa to mówią że w końcu rząd działa, jak rząd podnosi płacę minimalną to myślą że zbliżamy się do krajów takich jak Irlandia czy Norwegia, bo przecież tam stawka minimalna jest wyższa. Sporo przed nami w kwestii edukacji. Zdrowej makroekonomii powinniśmy się uczyć i to nawzajem, żebyśmy któregoś dnia w końcu się otrząsneli z tego socjalistycznego łajna.
Właśnie ! I to jest fundament państwa jakie znamy w sensie ekonomicznym. Zabiera się tym, którzy potrafią wypracować zysk, po to żeby dać innym tworząc iluzję państwa które dba o swoich obywateli. Po pierwsze dba o tych nieporadnych dając im tym samym przyzwolenie na stagnacje w rozwoju, po drugie ciągle nie dociera do nas ile taka "prowizja" za tą redystrybucję poniekąd naszych pieniędzy nas kosztuje. Kiedyś mówiono, że jak dają to trzeba brać, liberał gospodarczy powie że trzeba spierdalać.

A żeby mu zabrać i potem oddać trzeba zatrudnić całą armię urzędników i machiny biurokratycznej, która niepotrzebnie pośredniczy i co najgorsze - dużo kosztuje. Janusz Korwin-Mikke "Jeśli rząd mówi, że da Ci 100 zł to znaczy, że zabierze 140"
Sens jest taki, że ci co zabierają i ci co rozdają otrzymują za to pensje.
fajny filmik
Meh, takie interesujące rzeczy dzieją się w tej Brukseli a tu: nie dość, że mainstreamowe media choćby okruszka takiego materiału nie pokażą, to na dodatek cała ta "główna chałupa Eurokołchozu" świeci pustkami -.-" Na szczęście jest internet i KarasekUS !)

I wiele wiele więcej dla was.Czemu jest takie ważne?
Rolnictwo zawsze należało do sektorów gospodarki o największym wpływie na środowisko naturalne i zdrowie człowieka.
Wiecie że?
Początki rolnictwa datuje się na lata 12 000 do 4000 lat p.n.e.
Większość gospodarstw rolnych w Polsce nie przekracza 5 ha